Menu:

Rovnátka

Doporučil Vám Váš zubní lékař nasazení rovnátek Praha? Dříve byla rovnátka spíše noční můrou, postupem času tvoří však spíše módní doplněk. Rovnátka označovaná odborníky také jako ortodontický aparát se používají pro narovnání, nastavení či usměrnění růstu zubů. Rovnátka lze nosit jak na dolní, tak horní části čelisti.

V dnešní době se nejčastěji používají k nejrůznějším nápravám zubů fixní rovnátka. Lidé, kteří do teď nosili snímací rovnátka zejména přes noc, pocítí největší rozdíl v tom, že fixní rovnátka nelze ráno odložit do krabičky, naopak fixní rovnátka se nosí nepřetržitě, dokud lékař neuzná za vhodné je sundat. Fixní rovnátka jsou sice finančně dražší záležitostí než snímací rovnátka, avšak účinnost nápravy zubů je o to kvalitnější.

Vyžadují ovšem také pečlivější starání se o vlastní zuby. Fixní rovnátka jsou připevněna k čelisti pomocí zámečků. Jak dlouho pacient bude rovnátka nosit, je individuální záležitostí. Před nasazením rovnátek probíhá vstupní pohovor, kde zubní lékař seznámí pacienta s následujícím postupem léčby, ukáže mu výsledky předchozích vyšetření a vše je obvykle zdokumentováno.

Po té následuje návrh léčebného plánu, zubní laborantky udělají pacientovi otisky zubů a také rentgen pacientovy čelisti. Samostatná léčba se skládá ze dvou částí a to z aktivní léčby a retenční fáze. Prague Dental Clinic nabízí také jiné služby zaměřené na Vaše zuby a to jak dospělým, tak dětem. Bližší nabídku naleznete na této webové adrese:  http://www.praguedentalclinic.cz/cs/sluzby/ortodoncie/

10. 09. 2013