Menu:

Orientálními tanci ke zdravému tělu i duchu

Napadlo vás někdy vyzkoušet břišní tance? Tato podoba orientálních tanců je v současné době velice oblíbená mezi ženami všech věkových i váhových kategorií a úrovně pohybového nadání. Do kurzů se opakovaně zapisují a během každé lekce se skvěle uvolní a protáhnou celé své tělo.

Kurzy břišní tance Praha naleznete například na Senovážném náměstí, kde se pod vedením zkušené lektorky naučíte ovládat jednotlivé pohyby celého těla. Ty spočívají v izolaci pohybů hrudníku, boků a paží. Jednotlivé figury břišních tanců na sebe plynule navazují a vzájemně se kombinují. Pro začátečnice bývá někdy obtížné provést některé prvky tance, pravidelnou docházkou do kurzů se však svaly tanečnice poddají a tanec bude působit přirozeněji a ladněji. Nejvyšší metou se pak může stát improvizovaný tanec, při kterém žena za doprovodu hudby tančí dle své momentální nálady a pocitů.

Kromě příznivého vlivu na flexibilitu, prokrvení a koordinaci celého těla, mají břišní tance i pozitivní vliv na psychiku ženy. Žena se při pohybu uvolní a z tance se raduje. Obvykle v něm plně projeví své rozpoložení, myšlenky a emoce, které se dají vyčíst i z výrazu její tváře. V tanci prakticky odráží svou duši. Tanec žen se silnou osobností je obvykle dynamický, plný energie a svěžesti.

Pokud máte i vy zájem orientální tanec vyzkoušet, podívejte se na stránky http://www.atiya.cz/kurzy-orientalni-tanec-praha/ a zapište se do některého kurzu. S instruktorkou se můžete domluvit i na individuálních lekcích, jsou-li pro vás příjemnější nebo chcete-li se v břišních tancích rychleji rozvinout. Pravidelnou docházkou posílíte své tělo, jeho pružnost a pohyblivost, odbouráte při něm stres a posílíte své sebevědomí.

23. 12. 2012